1 Ayda 10 Kat Artan Coin : Ravencoin

Raven coin; kullanıcıların yeni bir kripto para oluşturmasına olanak tanıyan bir platformu çalıştırması için bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan yazılımdır.

Menkul kıymetler, koleksiyonlar, protokol hatta altın ve havayolu milleri gibi gerçek dünya varlıklarını temsil eden jetonların oluşturulmasını ve transferini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Ravencoin, Bitcoin’nin kod tabanının açık kaynaklı bir çatalı olarak piyasaya sürülmüştür.

Ekip farklı hedefler için tasarlanmış ek özellikler ekleyerek Bitcoin kodunu kopyalamış ve değiştirmiştir. Bu değişiklikler arasında kullanıcıların kendi ağlarında kişiselleştirilmiş varlıklarını yayımlama becerisi, bir dakikalık blok süreleri, 5.000 RVN’lik bir blok ödül bulunmaktadır.

Ravencoin ağını güvence altına almak için Bitcoin’in Proof of Work (PoW) ‘ e benzeyen bir fikir birliği mekanizması kullanmaktadır. Aynı zamanda özel donanım yoluyla madencilik yapmak yerine madenci olmak isteyen herhangi bir kullanıcı bunu kendi CPU’su ile yapabilmektedir.

Raven coin Nasıl Çalışır?

Daha öncede söylediğimiz gibi Ravencoin’in kodu Bitcoin’den kopyalanmıştır. Ancak kendi benzersiz ağını, varlığını ve protokolünü oluşturmuştur. Diğer parametreler ise ağındaki belirli tokenlerin kullanıcıları arasındaki varlık ihracı ve iletişimi için değiştirilmiştir.

Ravencoin ağını senkronize halde tutmak için ağında madenciliğe giriş engelini düşürmeyi amaçlayan KAWPOW adlı Proof of Work fikir birliği mekanizmasının bir varyasyonunu kullanmaktadır.

KAWPOW ağın güvenliğini sağlamak, işlemleri doğrulamak ve yeni basılmış RVN’yi dağıtmak için Ravencoin yazılımını çalıştıran bir bilgisayar ağı tarafından kullanılmaktadır.

Token İhracı Nasıl Olur?

Yeni bir token varlığı oluşturmak için bir kullanıcının belirli bir miktarda RVN coini yakması ya da yok etmesi ve bu tokenlere benzersiz bir ad vermesi gerekmektedir.

İhraççılar oluşturulduktan sonra verilen jeton miktarı, kesilebilecek ondalık basamak sayısı ve jetonlar için özel nitelikler tanımlayabilmektedir. Herhangi bir token ihraççısı RVN ödüllerini token sahiplerine dağıtarak teşvik oluşturmak için bir yol sağlayabilir.

Ravencoin Mesajlaşma Olanağı Sağlıyor!

Ravencoin ayrıca token yaratıcılarına, tokenlerini tutan herkese mesaj gönderme olanağını sağlayarak belirli sahiplerin yeni tekliflere oy vermeleri gerektiğinde bilgilendirilmelerine olanak tanımaktadır.

Tüm RVN jetonları devredilebilirdir. Bu yüzden jeton sahipleri oylarını yalnızca ağın diğer kullanıcılarına devredemez. Aynı zamanda istedikleri zaman bir topluluktaki hisselerini satmaya karar verebilirler.

RVN’nin Neden Değeri Var?

RVN , yeni varlıklar oluşturmak için kripto para biriminin kullanılması gerektiğinden Ravencoin ağının sürdürülmesi ve işletilmesi için hayati öneme sahiptir.

Kullanıcılar RVN’ye sahip olarak ve yakarak önceden tanımlanmış özellikler ve para protokolü ile özel belirteçler düzenleme olanağına sahip olmaktadırlar. Ayrıca herhangi bir PoW mekanizması gibi Ravencoin, ağ tarafından geçerli olduktan ve kabul edildikten sonra blok zincirine yeni veriler ekleyen madencileri ödüllendirmektedir.

Ravencoin’i Kim Oluşturdu?

2018 yılında iş adamı Bruce Fenton ve geliştirici Tron Black tarafından Bitcoin kodunun çatallanmasıyla birlikte piyasaya sürülmüştür.

Bruce Ferton

Ravencoin ekibi yatırımcılara herhangi bir kamu veya özel token satışından kaçınmışlardır. Ekip Bitcoin’in lansmanını taklit etmeye çalışmıştır. Bu da hiçbir token arzının başkaları için önceden ayrılmadığını göstermektedir.

Neden RVN Kullanmalıyız?

Ravencoin Bitcoin’in güvenlik ve işlem modelini yeni varlık sınıflarına uygulamak isteyen projeler için ilginç olabilir. Yatırımcılar ayrıca piyasanın katılımcılarının bir gün kendi varlıklarını yaratabilecekleri blok zincirleri tercih edeceklerine inanırlarsa işte o zaman RVN satın alarak portföylerine ekleyebilirler.

Ya da kullanıcılar Ravencoin’i gerçek dünyada ki varlıkları temsil eden digital belirteçler için bir platforma hizmet etmek adına kullanabilirler.

Ravencoin Değeri Nedir?

Yazının yazıldığı tarihte Ravecoin değeri

Ravencoin Grafik

Ravencoin Grafik

Başa dön