2021’de Dikkat Edilmesi Gereken Para: Horizen Coin

Aslında yeni adı Horizen olan gizlilik odaklı, zk-SNARKs tabanlı bir blok zinciri platformudur. Horizen ağı merkezi olmayan bir özerk organizasyondur. Üç platformdan oluşur. Bu platformlar;

  • Özel bir mesajlaşma aracı olan ZenChat
  • Anonim bir yayın platformu olan ZenPub
  • TOR benzeri uç nokta maskeleme içeren ZenHide’dir.

Horizen Coin Nedir?

Zen, Horizen ağı tarafından kullanılan yerel bir kripto para birimidir. Günümüz dünyasında siber güvenlik büyük bir endişe kaynağı haline gelmiştir. Saldırıya uğrayan şeyler sadece bulut tabanlı bilgisayarlarımız değil. Amazon, Google, Microsoft, Visa gibi güvenilir şirketlerle tuttuğumuz hesaplar suçluların asıl istedikleri veri tabanlarıdır. Bu suçu işlemeye kalkacaklar için ABD büyük para cezaları ortaya koymuştur.

Horizen ise riskler bu kadar yüksekken dikkatini tamamen kurumsal uygulamalara çevirmiştir. Kimsenin bu kuruluşlardan daha çok gizliliğe ve mahremiyete ihtiyacı olmadığını düşünmüştür.

Toplamda 21.000.000 Zen kaynağı bulunmaktadır.

9 Ocak 2018’de Zen 65.16 $’ı görerek en yüksek fiyatına ulaşmıştır. Zen’de Proof of Work madencilik algoritması kullanılarak çıkarılan kripto paralardandır. Blok ödülü ise her 2,5 dakikada bir çıkarılmış bir blokla 12,5 ZEN olarak belirlenmiştir.

ZenCash çok fazla kripto para borsalarında işlem görmektedir. Bunlara Binance, Bittrex, DragonEX, Upbit, OKEx örnek olarak gösterilebilir. Zen’in ticaret çiftleri ise BTC, ETH ve USDT’dir.

ZenCash güvenli aktarımlarını sağlamak için CDN ve HTTPS kullanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi z-SNARKs şifrelemesini kullanan Zen en yüksek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlamaktadır.

Horizen kendisini işletmeler için paket olarak satmaktadır. Bu paketler :

  • ZenCash : Asıl amacı anonim bir finansal araç olmaktır. Kurumsal kullanıcılar için bir paket olarak sergilenmiştir.
  • ZenPub : Basın çoğu ülkede susturulmaktadır. ZenPub da özgür bir basının her zaman korunması için belgeleri yayınlamak için anonimleştirilmiş adresler kullanır.
  • ZenChat : Uçtan uca şifreli mesajlar için AES-256 şifreleme kullanır.
  • ZenHide : Çin gibi ülkelerin kripto para birimini engellemek için güvenlik duvarlarını kurduğunu biliyoruz. Bu tür kısıtlamaları aşmak için ZenHide, proxy benzeri bir teknoloji kullanmaktadırlar.
Horizen blok zincirindeki güvenli düğümler sayesinde tüm ağ iletişimi şifreli kalabilmektedir.

Horizen Fiyat Nedir?

Horizen Fiyat

Teknolojinin en iyi kullanım durumları kurumsal kullanıcılardır. Bu kullanıcılar uzun süre iyi ödemeler yaparlar. Horizen ekibi de yol haritasını güzel belirleyebilirse ZenCash birçok yatırımcıya gönül rahatlığı sağlayabilir.

Horizen Grafik

Başa dön