Altın Kazandırıyor: PAX Gold Coin

Paxos şirketinin yerel kripto para birimi olan PAX Gold Coin (PAXG), altın destekli bir kripto para birimidir. İşte PAXG hakkında bilinmeyenler…

PAX Gold Coin

PAX Gold Coin Nedir?

PAX Gold Coin tamamen altın destekli olan bir kripto para birimidir. Yapılan açıklamalara göre tamamen altın destekli olan bu coinin değeri direkt olarak altının anlık piyasa değeri ile ilişkili. Bu coine sahip olan herkes, Paxos Trust Company tarafından kontrol altında tutulan altının sahibi olur. Paxos firmasının bizlere sunduğu özellikler ise şöyle:

  • Erişilebilir: Ethereum platformunda ERC-20 token’ı olarak oluşturulan PAXG dünyanın her yerinde alım satımı olan bir varlık. Üstelik düşük yatırım yapabilme özelliği sayesinde herkes London Good Delivery altın külçesinin bir bölümünü satın alabilir.
  • Güvenilir: Paxos şirketi, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından kurulan ve denetlenen bir kurum. Altınların tutulduğu kasalar, dünyanın en ileri seviyedeki güvenlik sistemine sahip. Denetlenmesi ise uluslararası derecede bir uzman düzenli aralıklarla PAXG token’larının ve altının değerlerinin eşit olduğunu onaylıyor.
  • Esnek: PAX Gold Coin kendi platformu sayesinde her türlü para ve altına veya bunlar karşılığında kolayca dönüştürülebiliyor. Kendi platformu dışında günümüzde yaygın olan birçok borsa PAXG’yi destekliyor. Diğer tokenlar için de geçerli olduğu gibi ERC-20 tokan’larının onaylandığı her yerde PAXG kullanılabiliyor.
  • Düşük Ücretler: Paxos platformundaki cüzdanınızda PAXG token’larının oluşturulması ve kullanılması için sizden çok komik miktarda para isteniyor. Günümüzdeki birçok kripto paranın temel problemi çözülmüş durumda.

PAX Gold Coin Farkı Nedir?

Çağımızda yatırım amacıyla altın alan insanların en büyük sorunu saklama alanıdır. Kasaların fiyatları uçuyor, bankalar çok para istiyor ya da ya eve hırsız girerse diye düşünerek herkes stres yaşıyor.

PAX Gold Coin sizin için bu sorunu ortadan kaldırıyor. Müşterilerinin altınlarını fiziksel olarak yanında tutmak zorunda olmadan sanal bir şekilde alım satım yapabilmesi büyük kolaylık. Bir diğer cezbedici özelliği ise dönüşüm işlemlerini yüksek bir hızda yapması, üstelik dünyanın her yerine.

COVID-19 sebebiyle uzun zamandır altın destekli Stabil Coin’deki ani yükseliş, külçe ücreti ödemeden altına ulaşmak veya diğer depolama maliyetleri gibi hizmetler konusunda insanların gözünü açtığı görülüyor.

PAX Gold Coin Piyasa Değeri Nedir?

PAX Gold Coin günümüzdeki altın fiyatları ile eşdeğerdir. Yani 1 PAX Gold Coin = 1.754 TL olarak işlem görür.

PAX Gold almak ve satmak bitlo ve benzeri platformlar üzerinden oldukça kolay. Bu coinin fiyatı diğer kripto paralar gibi arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. PAX Gold pahalı olmasına karşın küçük parçalarına ayrılarak satılabilir. Ancak kural şudur ki toplam işlem tutarınız 1 TL’den büyük olmalı. PAX Gold almak ve bunları saklamak için mutlaka bir sanal cüzdana sahip olmanız gerekiyor.

Başa dön