Basit ve Tek Bir Blockchain: ARDR Coin

ARDR Coin yani borsadaki ismiyle Ardor, Nxt markasının yarattığı ve geliştirdiği çok katmanlı bir Blockchain projesidir. Peki ARDR Coin piyasada nasıl bir yol izleyecek?

Ardor Coin Nedir?

Ardor Platformu Nedir?

Ana zincire bağlanan ve birçok alt zincir oluşturan Ardor’un tercih edilmesinde en büyük etken bu özelliğidir. ARDR, piyasadaki birçok token gibi Proof of Stake algoritması kullanılan bir kripto para birimidir. Bu algoritma tüm alt zincirlere ileri seviyede bir güvenlik sağlamaktadır. Kişiselleştirilen, özelleştirilen ve ufak bir çocuk zincir olarak yerleştirilmesine imkan sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Nxt platformu genel olarak kullanıcılarına güvenlik konusunda emin olmalarını sürekli olarak belirtir. Güvenin dayanağı ise bu bölümün ana zincir tarafından kontrol edilmesidir.

Ardor Coin ve Özellikleri Nelerdir?

  • Dijital ürünler, dijital borsalar, takma isimler, parasal sistemleri, veri depolama gibi temel özellikler çocuk zincirde yer almaktadır.
  • Hesaplar bütün alt zincirlerde geçerli sayılır. Herhangi bir hesabın hem alt zincirlerde hem de Ardor’da fonu bulunabilir.
  • Para birimleri ve dijital varlıklarınız çocuk zincirlerine işlenebilmektedir ve uluslararası ticaret amaçlı kullanılabilir. Ancak bu durum talebe bağlı olarak kısıtlanabilmektedir.
  • Kripto para borsalarında, alt zincir veya ana zincir ayrımı yapmadan diğer tüm coinler ile işlem sağlanabilir.
  • Kitlesel fonla tüm alt zincirlerde bulunur.

ARDR Coin Gelecekte Nasıl Olacak?

Uzmanlar proje çok yeni olmasına karşın yorum yapmayı oldukça erken buluyorlar. Projenin bir dönem ilgi odağı haline geldiği doğrudur. Sunduğu hizmetlerle alt zincirlerinin başlatılması, bazı işlem türlerinin desteklenmesi gibi konular hala gündemde ve tartışma konusu.

ARDR Coin Piyasa Değeri Nedir?

Şuan piyasada 1 Ardor Coin = 0.33 dolar olarak işlem görüyor. 10 Nisan tarihinde zirveye ulaşan Ardor Coin 0.55 dolara kadar çıktı. İki ay öncesine kadar neredeyse 10 kat artış gösteren bu coin takipçilerini bu sıçramayla mutlu etmeyi başardı.

Başa dön