Birçok Zincirli Platform: KMD Coin

KMD Coin son zamanlarda yorum ve grafiği en çok araştırılan token. KMD Coin kendisini açık birçok zincirli ve birleştirilebilir bir platform olarak adlandırıyor.

Komodo Nedir?

KMD kısaltmasına sahip olan Komodo, açık birçok zincirli bir platformudur. Komodo plaformu, gerçekleştirilen projelere kendi block chain sistemini oluşturma ve token satışlarına sahip olma fırsatı verir. Öte yandan Komodo platformu köklerini Satoshi Nakamoto’nun sürekli çalışması sayesinde var ve Bitcoin protokolünden faydalanıyor. Kullanılan teknoloji ise Bitcoin ve Zcash kaynaklıdır.

Komodo aynı zamanda Zcash’in kendi geliştirdiği gizlilik kurallarını korur. Bu kurllar temel olarak şeffaf ve gözlemlenebilir bir adresten başka bir adrese para çevirme ve aktarma olayından oluşur. Kısaca Zcash teknolojisi, paranın iki farklı adres arasında gözlemlenebilir bir kanıt veya iz olmadan aktarılması konusunda faydalıdır. Bu özelliği ile blockchain gizliliği konusunda tercih sebebidir.

KMD Coin Nedir?

Komodo ağının kendi para birimi KMD Coin . KMD Coin çıkarılabilir bir kripto para birimidir. Ağ sayesinde toplamda 200.000.000’e yakın KMD Coin verilecek. Bu çıkarma işlemi ise Equihash algoritması kullanılarak gerçekleşir. Güncel olarak piyasada dolaşan 120 milyonun biraz üzerinde KMD Coin bulunur.

Komodo platformunun gelişmesi konusunda çalışan ekip oldukça yoğun ve geçen yıllarda bazı güncellemeler yaptı. 2019’un Mart ayında Komodo Antara Framework sayesinde kuantum teknolojisine dayalı güvenliğe sahip bir blok zinciri olan Dilithium geliştirildi. Aynı zamanda bu güncelleme Dilithium’u Komodo platformu üzerine inşa edilen projelerin tamamıyla uyumlu duruma getiriyor.

Cüzdan ve Borsa Oluşturdu

İlerleyen dönemlerde ise Komodo platformu, bir cüzdan ve bir kripto para borsası olan AtomicDEX’i geliştirdi ve piyasaya sundu. Kendi cüzdanı dışında aşağıdaki cüzdanlar tarafından da tam destek alıyor.

  • Agama Wallet
  • Komodo Kağıt Cüzdan
  • Ledger Nano S
  • Iguana Multi Wallet

KMD Coin Nasıl Satın Alınır?

Komodo Coin piyasadaki para borsalarında ve Bitcoin, Ethereum, Litecoin vb. diğer kripto para birimleri için oluşturulan borsalardan kolayca satın alınabilir. Kullanıcılar, Komodo Coin satın almak için öncelikle bir Komodo adresi almalı ve ardından Komodo ile bir takas işlemi gerçekleştirmeli.

Başa dön