Blockchain İnterneti : Cosmos Atom Coin

Atom coin temel olarak ölçeklenebilen ve büyüyebilen farklı blockchain ağlarının birbirleriyle iş birliği kurabildiği bir ekosistem oluşturmayı planlamaktadır. Cosmos projesinin detaylarında geliştiricilerin asıl ulaşmak istedikleri blockchain ağlarında oluşan bir tür internet kurmak ve birbirleriyle merkeziyetsiz yapılarını koruyarak etkileşime giren blockchain ağları oluşturmaktır. Bu projenin arkasında ki insanlar bu sayede bu işlemlerin daha hızlı yapılacağını ve birden çok farklı kullanım alanı için yeni yollar aranabileceğini düşünmektedirler.

Cosmos ( Atom ) Coin Nedir?

Cosmos Atom Coin Nedir?

Bu proje blockchain sektörünün problemlerini çözmek için geliştirilmiştir. Birbirine bağlı blockchain ağlarından bir ekosistem oluşturularak tasarlanmıştır. Cosmos coin ” yavaş, pahalı, ölçeklendirilemez ve çevreye zararlı” olduğu söylenen protokole uymaktadır.

Amaç blockchain karmaşasını ve zorluğunu azaltmaktır. Ağların birbirleriyle haberleşmesini sağlamak amaçlı ” Interblockchain Communication ” adı verilen blockchain protokolü oluşturulmuştur. Bu sayede sektör içerisinde yaşanabilecek parçalanmaların önüne geçme düşüncesi oluşmuştur.

Cosmos ( Atom ) Coin Güncel Grafik

Cosmos Tendermint tarafından geliştirilmiştir. Geliştiricileri Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman’dır.

Kripto para ekosisteminde bazı endişeler mevcuttur. Bu endişelerin başında ise blockchain ağlarının parçalanma seviyeleri gelmektedir. Yüzlerce ağ varken bunlardan sadece bazıları kendi aralarında bir bağlantı kurabilmektedirler. İşte Cosmos bu konuda devreye girmektedir. Cosmos bu iletişimleri mümkün kılarak sorunları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Cosmos’u Diğer Kripto Paralardan Farklı Kılan Ne?

Cosmos’un hedefi kullanımı kolay bir altyapı sunmaktır. Bu nedenle de Cosmos yazılım geliştirme kitinin modüler olmasına odaklanmaktadır. Böylelikle daha kolay bir kurulum yapılabilmektedir. Çünkü ağın hazırda var olan kod parçaları kullanılmaktadır.

Cosmos’ u farklı kılan diğer bir etken ise Bitcoin veya Ethereum’da olduğu gibi eski moda blockchain ağlarının kullanılmamasıdır. Cosmos saniye başına daha fazla işlem gerçekleştirebilmektedir.

Cosmos Coin Ne Kadar?

Yazının yazıldığı tarihte olan güncel Cosmos Coin Fiyatı

Başa dön