Boğa Piyasasında Öne Çıkan: Avax Coin!

Avalanche Coin (AVAX Coin ) Nedir?

AVAX, Avalanche platformu tarafından blok zinciri (blockchain) ağını güvence altına almak, operasyonel ücretleri ödemek, eşler arasında kripto varlıkları aktarmak ve Avalanche platformunda yeni ağlar oluşturmak için oluşturulan bir coindir. Ek olarak, AVAX Coin işlemleri 1 saniyenin altında doğrulayabilen ve tüm Ethereum geliştirme araçlarını destekleyen ilk akıllı sözleşme platformudur. Bu özelliği onu birçok yatırımcının gözünde akıllı sözleşmelerin demirbaşı yapmaktadır.

Avax Coin

2020 Yılının Eylül ayında piyasaya sürülüp 2021 boğasında %2000’in üstündeki bir yükselişle gösterdiği performans ile herkesin gözde coinlerinden biri olan AVAX’ın yaratıcısı Türk yazılım üstadı Prof.Dr.Emin Gün Sirer’dir, kendine has bir uzlaşma protokolü kullanarak Avalanche platformunu oluşturup “Avalanche”, işlemlerinde bir saniyeden daha kısa sürede onaylanabilip tüm Ethereum geliştirme setini destekleyen bir şaheser ortaya çıkardı. Avalanche, aynı zamanda milyonlarca tam blok oluşturucuyu etkinleştiren ilk akıllı sözleşme platformudur.

Türk bilim adamı AVAX’ı, sınırlı bir üretimden oluşturdu. Bu oluşumda toplam arzı 360 milyon token ve maksimum arzı da 720 milyon token olarak belirledi. Ancak ilerleyen dönemlerde sistem, maksimum limitine ulaştıkça sürekli olarak yeni tokenler çıkaracağı için çeşitli işlem ücretlerinin olması kaçınılmazdır.

AVAX Stakelenebilir !

Avalanche (AVAX), hafif, basit ve sezgisel stake etme süreci ile kendisini diğer blok zincirlerinden ayırmaktadır. ”AVAX” Stakelerken tam blokların oluşabilmesi için en az 2.000 AVAX gerekmektedir. Windows, Mac, Linux ve çoğu bulut altyapısı bu sistemi desteklemektedir.

Avalanche Coin (AVAX) Ne İşe Yarar?

Avalanche Coin (AVAX), Polychain Capital gibi büyük şirketler tarafından yatırım almaktadır. Özel ve genel blok zincirleri oluşturmak için kullanılabilir, kripto para birimlerinin madenciliğinde ve ticaretinde kullanılabilir, ve en önemlisi AVAX ile ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler oluşturulabilir.

Başa dön