Çin DeFi Protokolü Dodo Coin

Dodo Coin Hakkında Merak Edilen Her Şey!

DODO, PMM ve AMM algoritmalarından daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan bir protokoldür. Merkezi olmayan bu Çin protokolü zincir içi likidite sağlayıcısıdır.

PMM ( Proaktif Piyasa Yapıcı ) insan ticaretini bir fiyatlandırma piyasasıdır. PMM, varlıklar için doğru piyasa fiyatları toplamak için orecle’ları kullanmaktadır. Ardından fiyat düşüşünü azaltmak için de bu fiyatlara yakın yeterli likidite sağlar.

DODO Yeni Kripto Projeleri İçin Hizmet Veriyor!

DODO, ihraççıların sadece kendi tokenlerini yatırmalarını sağlayan ilk DODO Teklifi (IDO) aracılığıyla ücretsiz bir ICO listelemesine sahip yeni kripto projeleri için hizmet vermektedir. DODO’nun akıllı sözleşmesi ise Ethereum ağında ERC-20 olarak çalışmaktadır.

DODO’nun Kurucuları Kimlerdir?

DODO kurucularından Diane Dai

Diane Dai, Radar Bear ve anonim bir ekip tarafından Ağustos 2020’de piyasaya sürülmüştür.

Daha Uygun Fiyatlandırma Daha Yüksek Fon Kullanımı!

DODO, kendisini konumlandırırken şu ifadeleri göz önünde bulundurmuştur. ” PMM algoritması aracılığıyla çok düşük işlem ücretleri ve fiyat düşüşü sunan en rekabetçi likidite sağlayıcılarından biri ”

PMM algoritmalarının daha düz bir fiyat eğrisi sunduğunu düşünen DODO ekibi, Uniswap’e göre daha iyi fiyatlandırma sağladığını iddia etmektedir.

PMM’nin yaptığı şey yeterli likidite oluşturmak için piyasa fiyatlarına yakın fonlar toplamasıdır. Bu sayede fiyat, piyasa fiyatından daha fazla hareket ettikçe hızla düşmektedir. DODO, likidite sağlayıcılarını sabit tutmak için piyasa fiyatlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu da daha uygun fiyatlandırma, yüksek fon kullanımı ve düşük fiyat kayması olarak olumlu şekilde geri döner.

Böylelikle tek riske maruz kalmayı ve kalıcı kayıplar olmasını engeller.

Likidite Sağlayıcıları İçin Olumlu İmkanlar Sunuyor!

Likidite sağlayıcılarının depozito ödemesi gerekmemektedir. LP’ler kendi ticaret çiftlerini oluşturabilir ve yeni tokenlerini yatırabilir. Aynı zamanda LP’ler işlem ücretlerinin bir kısmını ödül olarak toplayabilmektedir.

DODO, teklif havuzu gerektirmez ve IDO projelerinin yalnızca kendi jetonlarını likidite havuzuna yatırması gerekir. Bir IDO başlatmak için projenin oracle fiyatını sabit bir değere ayarlaması gerekmektedir.

Dolaşımda 12 Milyon DODO Madeni Parası Var!

DODO belirtecinin toplam arzı 1 milyardır. Elindeki bu arzı;

  • Çekirdek ekibe %15
  • Yatırımcılara %16
  • IDO %1
  • Operasyonlara ve pazarlamaya %8
  • Topluluk teşviklerine %60

şeklinde dağıtmaktadır.

DODO Ağı Güvenli Mi?

DODO, merkezi olmayan bir protokoldür.

Merkezi olmayan bir protokol olduğu için tek bir hata noktasına dayanan merkezi ağ saldırılarına karşı dirençlidir. Akıllı sözleşmeleri blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield tarafından denetlenmiştir.

” DeFi protokolleri yüksek riske sahiptir. Bu nedenle unutmamalıyız ki bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız olabilmektedir. ”

DODO 2021 Fiyat Takibi

DODO Fiyat

Analistler DODO’nun gelecekte tüm zamanların en yüksek fiyatına yaklaşma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmektedir.

DODO Grafik

Başa dön