Kripto Borsasına Güven Artıyor: Apple Coin Geliyor!

Apple Coin: RBC Kapital Market’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre; Apple Inc kripto para birimleri için bir alım ve satım mekanizması sunabilir!

Bu şirketin pazar payı kazanmasını sağlayacak bir hareket olurdu!

Apple, birinci sınıf yazılıma ve güvenilir bir ekosisteme sahiptir. Müşterilere dair yasaları ve diğer düzenlemeler nedeniyle bireylerin kripto varlıklarını edinme sorununu çözebilecek bir şirket. Bu raporda Apple Inc’ nin alıcılara ve satıcılara anında erişebileceği belirtilmektedir.

Raporda belirtilen diğer şey ise zaten Apple’ın bir cüzdan uygulamasına sahip olmasıdır. Yani Apple’ın bu yolda ilerlemesi demek ABD’yi kripto varlıklarında küresel bir lider haline getirebilir.

RBC analistleri raporda ” ABD en çok kripto varlığa sahip ülkeyse onu yasaklamak mantıklı olmaz.” demiştir.

Rapor Elon Musk’ın elektrikli araç üreten şirketi Tesla Inc için 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve kısa süre sonra bunları arabalar için bir ödeme şekli olarak kullanacağını da belirtmiştir.

Apple’ın da kripto para birimleri konusunda dikkatli bir şekilde ilerlediği görülmektedir. Şirket 2014 yılında kripto para cüzdanlarını App Store’dan yasaklamıştı. Ancak bu kararını tersine çevirerek şimdi onlara izin verdi. Aynı zamanda Apple Iphone’lar da kripto para madenciliğini yasaklamaktadır. Apple Card kredi kartının da kripto para satın alınmasında kullanılmasına izin vermemektedir. İşte Apple’ın sergilediği bu hareketler ” Acaba kendi kripto parasını mı üretecek?” düşüncelerini gündeme bomba gibi düşürmüştür.

Ortaya atılan bu iddiaların doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu önümüzdeki zamanda hep beraber göreceğiz. Şunu da unutmamak lazım eğer Apple kendi coinini üretirse bu sektördeki kripto paraların değeri tavan yapacaktır!

Başa dön