Kripto Para Piyasasının Yeni Favorisi: Cardano ADA Coin

Cardano yani ada coin almak ve göndermek için kullanılacak bir platformdur. Bu platformun altyapısında ülkeler ve kurumlar arası finansal uygulamaları yürütebilecek donanım da vardır.

Cardano ( Ada ) Nedir?

Cardano Ada Coin Nedir?

Cardano; Blockchain’in en önemli problemlerinden olan ” ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve esnekliği ” çözümlemek amacıyla kurulmuştur. Cardano’ nun sahip olduğu teknolojik altyapı kusursuz bir güvenlik ağı ortaya koymaktadır. Cardano sayesinde akıllı sözleşme verimliliği ve güvenli varlık transferi sağlanmaktadır.

Cardano aynı zamanda merkeziyetsiz uygulamaları veya çok karmaşık kullanıcıları direkt olarak birbirine bağlayan sistemleri çalıştırma yeteneğini amaçlamaktadır.

Cardano ADA Neden Farklıdır?

Cardano bilimsel bir proje yaklaşımıyla inşa edilmiş ilk kripto projesidir. Farklı katmanlarda hesaplamalar yapar ve bu sayede muhasebeyi birbirinden ayırmaktadır. Bu yazılım sayesinde verimliliği ve hızı yüksektir.

Cardano’ nun Yükselişi Tesadüf Mü?

Dubai merkezli olan FD7 Venterus şirketinin yaptığı açıklamada 750 milyon dolarlık Bitcoin’i satarak yerine ADA Coin ve DOT alacağını açıklaması üzerine fiyatlarda yükselmeler meydana gelmiştir.

Cardano Glow İsimli Programlama Sistemi Geliştireceğini Duyurdu!

Cardano geliştireceği bu programlama sayesinde sistemdeki akıllı sözleşmelerin optimize edileceğini iddia etmektedir. Bu gelişme için bazı şirketlerle anlaşmalarda bulunan Cardano ağ üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaların kolayca gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Cardano’ nun ” Mary” hard forku 1 Mart’ta onaylandı.

IOG yayınladığı twette şunları demiştir :

” BAŞLADIK !! Bugün “Mary” #Cardano protokol güncellemesinin 1 Mart için tamamen onaylandığını doğrulayabiliriz. #Goguen sunumundaki bir diğer önemli dönüm noktası olan güncelleme, yerel tokenler ve çoklu varlık desteği sunarak # Cardano için heyecan verici yeni kullanım durumları getiriyor. ”

Mary Fork’un 1 Mart’ta gelen güncellemesi sayesinde Cardano ağında yeni NFT ‘ler ve tokenler oluşturma imkanı sağlanacaktır.

Bu gelişmeler sayesinde önümüzde ki aylarda Cardano DeFi dünyasına adımını atacaktır.

Cardano ADA Nasıl Alınır?

Cardano satın almak için çeşitli uygulamalar vardır.

Bu uygulamalardan ilk olarak bir hesap açmalıyız. Daha sonra telefon ve kimlik bilgilerimizi onaylatmalıyız. Ardından para yatırma işlemini gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

Al – sat kısmına ADA yazdığınız takdirde dönüşüm yapabileceğiz bütün pariteler çıkmaktadır. Almak istediğiniz ADA miktarını yazdıktan sonra ” Al ” emrini vermeniz gerekiyor. Bir süre sonra borsada verdiğiniz fiyat ve miktarda alıcı çıktığı zaman emriniz gerçekleşmiş oluyor.

Cardano ( ADA ) Coin Grafik

Cardano Grafik

Cardano ( ADA ) Coin Ne Kadar?

Yazının yazıldığı tarihte;

Cardano Değeri : ₺8.30

Fiyat Değişimi ( 24 saatte ) : ₺-0.9796 ( 10.50% düşmüş )

24s En Düşük / 24s En Yüksek : ₺8.04 / ₺9.28

İşlem Hacmi : ₺50,981,654,233.17

Piyasa Hakimiyeti : 2,39%

Piyasa Sıralaması : #4

Başa dön