Madencilik Firması Olan Kripto: Hive Coin!

HIVE Coin Nedir?

STEEM hardfork’u olan HIVE Coin 2020 yılının Nisan ayındaki %800’ün üstünde gösterdiği yükselişiyle tanınmakla kalmıyor, HIVE aynı zamanda blok zinciri sektöründen geleneksel sermaye piyasalarına bir köprü oluşturan büyüme odaklı, halka açık bir şirkettir. Blok zinciri (Blockchain) teknolojisi finans sektöründe devrim niteliğinde işler başarmasına rağmen yatırımcıların bu alandaki işletmelere erişim imkanı oldukça kısıtlıdır. HIVE ise bulut altyapısında Ethereum ve Bitcoin gibi birçok kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak için yüksek güçlü bilgi işlem varlıklarını kullanan nispeten daha yeni halka açılmış şirkettir. Yatırımcılar/Madenciler arasındaki paylaşımlarda hissedarlara dijital para madenciliğinin işletme marjlarının yanı sıra bir kripto para portföyü sunmaktadır. İşlem Sırası Olmayan Bitcoin Cash!

Hive Coin

Konumuza gelecek olursak HIVE özünde kripto para birimi madencilik firmasıdır. Kripto para birimlerinde rekabet çok fazla olduğu için dolayısıyla yatırımcıların ölçek bir verimliliğe ihtiyacı olmaktadır.  Madencilik sektöründe ise en büyük dezavantaj elektrik maliyetleri ve techizat donanımlarıdır. Doğal olarak madenciler donanımları için güvenli ve daha ucuz elektrik kaynaklarına yönelme durumunda kalıyorlardı, HIVE ise bu sisteme alternatif bir çözüm olarak pazarlardaki yerini almayı başardı.

HIVE’den Yeşil Proje !

HIVE, bulut üzerinde BTC, ETH gibi dijital para birimlerini üreten Kanada, İsveç ve İzlanda’da son teknoloji ürünlerini kullanarak yeşil enerjiyle çalışan veri merkezi tesisleri açtı.

HIVE’de Madencilik:

Madencilik sektöründe kullanılabilen iki ana işlem donanımı kategorisi bulunmaktadır; ASIC ve GPU.

ASIC, BTC madenciliği için oluşturulmuş tek amaçlı bir çiptir. Çip, yalnızca bu amaca hizmet etmektedir ve BTC dışında herhangi bir şey çıkarma esnekliğine sahip değildir.

Diğer taraftan GPU, birçok farklı türde kripto para biriminin madenciliğini desteklemektedir ve bunlar arasında geçiş yapabilme imkanı sağlamaktadır. GPU tabanlı madencilikte mevcut ve yeni kriptoların yanı sıra yapay zeka ve grafik oluşturma gibi yüksek verimli işlemlerde dahil olmak üzere özel blok zinciri hesaplama gibi diğer yüksek verimli işlemlerin mevcut ve yeni kriptoların belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

HIVE hangi kriptoların madenciliğini yapmaktadır?

Ethereum, Ethereum Classic ve Bitcoin madenciliği.

Güvenlik hat safhada…

Şirket, internet ağı olmayan soğuk hava depolarında dijital paraları saklayarak piyasadaki yatırımcılara adından oldukça fazla söz ettirmeyi başarıyor.

Başa dön