Oyun Toplulukları İçin Geliştirildi : Enjin Coin

Enjin coin Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Aynı zamanda merkezi Singapur’da olan bir teknoloji şirketi olan Enjin coin oyun toplulukları ve blockchain oyun geliştiricilerine hizmet etmek için geliştirilmiştir.

Peki Nedir Bu Enjin Coin?

Enjin Coin Nedir?

Enjin coin yeni bir kripto para birimi ve akıllı sözleşme platformu sunan blockchain tabanlı çevrimiçi oyun topluluğu oluşturmak için oluşturulan bir platformdur. Şirket 2017’de yaklaşık olarak 18,9 milyon dolar toplamayı başardıktan sonra ERC-20 jetonunu piyasaya sürmüştür. İlk önce kendi blok zinciri hizmetlerini ve araçlarını oluşturduktan sonra IOS ve Android için cüzdanını oluşturmuştur.

Daha sonra ERC-1155 token standardı geliştirilmiştir. Geliştirilen bu ERC-1155 belirteci ile birlikte oyun editörleri çeşitli varlıkları jetona, para birimleri gibi varlıklara, dijital sanatlara dönüştürebilmektedir.

Enjin coinin Minecraft oyunu oynayanlara mini internet siteleri yapmak, klan kurmalarını sağlamak gibi avantajları vardır. Enjin coin de oyun içi alışverişlerin yapılacabileceği bir platformdur.

Enjin sistemi eksiksiz bir ekosistemdir. Aynı zamanda açık kaynaklı olan bu projenin ana deposu aktif olarak korunmaktadır.

Enjin Coin’ in Ortakları ve İşbirlikçileri Kimlerdir?

Enjin projesinin en önemli ortakları ABD’den Blocktree Capital ve Singapur’dan NueValue Capital’dir. Enjin platformu ” Güvenilir Bulut ” olarak bilinen bir arka uç hizmeti kullanmaktadır. Bu hizmet sayesinde cüzdan adreslerini engellemek için mevcut oyunların hesapları birbirine bağlanmaktadır.

Enjin’in bir diğer sunduğu özellik ise ” Efinity ” adlı ölçeklendirme çözümüdür. Bu çözümle birlikte akıllı sözleşmeler ile oyun sunucular arasındaki en yüksek halite hız hedeflenmektedir.

Enjin Coin Fiyatı Ne Kadar?

05.04.2021 tarihli Enjin Coin Fiyatı

Enjin Coin’in birçok oyunda kullanılacağı düşünülmektedir. Özellikle Playstation’ nın kendi kripto parasını çıkaracağı düşünülmektedir.

Enjin Coin Grafik

Enjin Coin’in yükselişindeki en büyük etkenlerden birisinin Minecraft oyununun para birimi olarak kullanılması olduğu düşünülmektedir. İlerleyen zamanlarda Enjin coinin hangi oyunlarla anlaşma yapacağı merakla beklenmektedir.

Başa dön