Tesla Binance Borsasında: TSLA Token

En popüler kripto para borsası olan Binance bugün Tesla firmasının hisselerini token olarak satışa sunuyor. İsmi ise TSLA Token olarak geçiyor.

Hisseler Tokene Dönüşüyor

2020 yılındaki hızlı yükselişi ve başarısıyla rekor üzerine rekor kıran, her yerde adından söz ettiren otomotiv şirketi Tesla hisselerini dönüştürüyor. Hisseler artık Binance üzerinden satışa verilecek.

“Tokenleştirilmiş hisse alım satımı” işlemi bundan önce Bittrex Global platformu sayesinde kullanıma açılmıştı. Fakat yükselişi ile dikkatleri toplayan dünyanın en değerli para biirimlerinden birine sahip Binance, bu dönüşüm ile kendini ciddi ölçüde geliştirebilir.

Komisyon Olmayacak: TSLA Token

Binance üzerinden işlem gören tüm hisse senedi token’ları bir hisse senedini temsil eder. Ancak şu anda ABD, Türkiye ve Çin üzerindeki kullanıcılar bu yenilikten yararlanamıyor. Sebebi hakkında yakın zamanda bir açıklama bekleniyor.

Binance alım satım yapılabilir hisse senedi token’larının piyasaya sürdü. Farklı olarak ise Binance borsası bu alımlardan herhangi bir komisyon almayacak ve işlemler sadece alışveriş üzerine olacak.

Yasağa Takılmadan TSLA Token Almak Mümkün

Dünyanın her yerindeki kullanıcılar PancakeSwap üzerinden mTSLA alabilir ve merkezsiz bir şekilde Türkiye yasağına da takılmadan işlemlerine devam edebilir. Öncelikle Metamask gibi bir kripto para cüzdanı oluşturup bunu PancakeSwap borsasına bağlamak ise oldukça basit bir iş. Yine yasak olarak belirtilen veya sınırlı sayıda alınan token paralar sayesinde PancakeSwap’in kendi kripto parası CAKE’in değerinin de kısa süre önce ciddi bir sıçrayış yaptığı görüldü.

Başa dön