Wanchain Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Wanchain Nedir?

Wanchain, farklı blok zincirleri arasında çapraz zincir transferleri uygulayarak yeni bir dijital varlık finansal pazar alanı yaratmaktadır. Şu anda ekosistemde bulunan çeşitli madeni paralar ve jetonların blok zincir sayılarıyla aralarında değer alışverişi yapmanın etkili ve merkezi olmayan bir yolu yoktur. İşte Wanchain bizlere bunu sunmaktadır.

Wanchain Coin Projesi Nedir?

Bağımsız bir blok zinciri olan Wanchain, madeni paralar ve jetonları takas etmek için bir çerçeve sağlayarak bağımsız zincirlerin hesaplarını birbirine bağlamaktadır. Bu platformu sadece döviz transferleri için değil aynı zamanda akıllı sözleşmeler, gizlilik politikaları ve sayısız finansal uygulama oluşturmak için de kullanabiliriz.

Wanchain Fiyat Durumu

Wanchain Ethereum’dan çatallanan bir kripto para birimidir ve kendi blok zinciri vardır. Kendi blok zinciri olması demek bir ERC-20 tokeni olmadığı anlamına gelmektedir.

Wanchain Jack Lu Tarafından Kuruldu!

Jack Lu

Jack Lu Wanchain’i kurmuştur. Ancak aynı zamanda 2014’den beri faaliyet gösteren, verileri güvence altına alan ve doğrulanabilir hale getiren Factom’un da kurucu ortaklarındandır. Tüm bunları mevcut bir blokchain üzerinde çalışarak yapar.

Jack Lu aynı zamanda Wanglutech’in de kurucusudur. Wanglutech ise veri mevduat sertifikaları, dijital varlık, tedarik zinciri finansmanı ile uğraşan bir blok zinciri teknoloji şirketidir.

Wanchain’in Bizlere Sunduğu Faydalar Nelerdir?

Bu platformda birbirine bağlı iletişim teknolojisi sayesinde birbiriyle kusursuz bir şekilde birleştirilen bir çok bileşen vardır.

1- Çapraz Zincir İletişim Protokolü

Gördüğünüz gibi bu protokol Wanchain ve diğer blok zincirleri arasındaki aktarımı kolaylaştırmaktadır.

Platform ve diğer zincirler arasındaki varlık alışverişini sağlayan ağın önemli bir parçası akıllı sözleşmelerdir. Bu platform üç modülden oluşmaktadır.

 • Kayıt Modülü : Bir varlık aktarıldığında ve bir işlem meydana geldiği zaman zinciri kaydeder.
 • Zincirler Arası İşlem Veri Aktarım Modülü : Doğrulayıcı düğüm ve orijinal zincir arasında yasal olan bir işlem etkinleştirir.
 • İşlem Durumu Sorgu Modülü : Gerçekleşen işlemlerin durumunu kontrol eder.

2- Doğrulama Düğümü Konsensüs Algoritması

Wanchain PoS fikir birliği algoritmasını içermektedir.

 • Kuponlar : Zincirler arası işlem kanıtı düğümlerdir.
 • Doğrulayıcılar : İşlem ücretinin bir payı için Wanchain blok zincirine veri kaydını gerçekleştirir.
 • Mağaza Görevlileri : Çevrimiçi anahtar için koruyucu görevi görür.
Wanchain Wallet Hareketleri

3 – Kilitli Hesap Oluşturma Şeması

Kilitli hesaplar çok taraflı işlemler için fonları ve anahtarları güvence altına alır.

4- Akıllı Sözleşme Belirteci İşlemi

Bu teknoloji sayesinde transferler arasında anonim ve gizlilik olmaktadır. Tek seferlik adres oluşturma özelliği sayesinde de her işlem yaptığınızda yeni bir işlem oluşacaktır. Böylelikle hiç kimse işlem modellerinizi algılayamaz.

Wanchain Platform İçi Belirteci : WAN Coin

Bir işlem yapıldığında zincirler arası doğrulama düğümleri bir WAN güvenlik depozitosuna ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle bu işlemler belirli bir miktarda WAN gerektirir. Maksimum 210.000.000 token arzına sahiptir.

Wanchain’in Desteklediği Blok Zincirler

2021’in başlarında Wanchain, dünyanın ilk merkezi olmayan BTC-ETH doğrudan köprüsünü başlatmıştır.

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Wanchain
 • EOS
 • Binance Akıllı Zincir
 • XRP Defteri

yukarıdakileri birbirine bağlayan merkezi olmayan köprüler sunmaktadır.

WAN token ticareti yapan birincil derecedeki borsalar ise ; Binance, Kucoin, Huobi Global, Bitrue, WanSwap’tır.

Binance üzerinden de Wanchain sahibi olabilirsiniz.

Wanchain Grafik Durumu

Wanchain Grafik

Wanchaini özetlersek eğer tüm değer ve varlık transferlerini blok zincirine taşıyarak finans sektörünü merkezden uzaklaştırmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Wanchain diğer blok zincirlerini birbirine bağlar demiştik. Aynı zamanda proxy kullanarak da aralarında değer ticaretini kolaylaştırır.

Wanchain tüm eski bankacılık istemleriyle entegre olmak için çok çalışmaktadır. Bağımsız bir hard-fork ağı olduğunu söylemiştik. Yani ilk aşlarda ERC-20 ile başlasa da şu anda bağımsızdır ve kendi ağı vardır.

Ortaklıklar kurmak ve daha çok kalkınmayı teşvik etmek için önünde hala çok işi olsa da başarılı olursa önümüzdeki yıllarda izlenecek sağlam bir fintech şirketi haline gelebilir.

Başa dön